Çocuklara Özel Telsiz Ortodonti

Invisalign First (Çocuklara Özel Telsiz Ortodonti)
Invisalign First ile artık 6-12 yaş arasındaki çocuklarada telsiz ortodontik tedavi yapılabilecek.

Invisalign First (Şeffaf Plak) Tedavisi Nedir?
Invisalign First erişkinlerin diş çapraşıklıklarında kullanılan şeffaf plaklarla aynı görüntüde yani hemen hemen hiç gözükmüyor. Büyüklerden sonra çocuklarınızın da artık diş teli takmadan ortodontik tedavileri gerçekleşebilecek…

Invisalign First İle Tedavi Nasıl Gerçekleşir?
Invisalign first, ilk tedavidir. Dar çeneleri genişletir, ön dişleri sıralar, bazı dişlere yer açar ve böylece ileride yapılacak olan 2 . faz ortodontik tedaviyi kolaylaştırmış olur. İlk faz 6-10 yaş arasında, ikinci faz ise 12-18 yaş arasında yapılmaktadır. 10-12 yaş aralığında genelde kontrol ve izleme dönemleridir. Çünkü bu dönemde süt dişleri çok hızlı düşmeye başlar ve daimi dişler yerleşir.

Invisalign First Hangi Tip Vakalarda Kullanılır?
Invisalign first ile çapraz kapanışlar, çene darlıkları, üst çenenin ileride olduğu vakalar, alt çenenin ileride olduğu vakalar tedavi edilebilmektedir.

Invisalign First’ e Ne Zaman Başlanmalıdır?
Çocuğunuzun ön ve yan daimi kesici dişleri, daimi 1. büyük azı dişleri sürmüş ise invisalign first tedavisine başlamak için uygun bir zamandır.

Çocuğum Şeffaf Plaklarının Bakımını Nasıl Yapacak?
Bu şeffaf plakların bakımı çok kolay, sadece akan musluğun altında bir fırça yardımı ile çok rahat temizlenebilmektedir.

Invisalign First tedavisinde Çocuğumun Kontrolleri Ne Sıklıkta Olacak?
15 veya 10 günde bir şeffaf diş plakları değiştirilir.

Çocuğumun Şeffaf plaklarını ne kadar süre ile takması lazım?
Invisalign first’ un günde ortalama 20 saat takılması gerekiyor. Yani yemek yerken çıkartılmalıdır.

Acil durumlarda Ne Yapmalıyız?
Kırılma, kaybetme gibi acil durumlar invisalign first tedavisinde gerçekleşmiyor. Böyle durumlarda tek yapmanız gereken şey doktorunuza gidene kadar bir önceki plakları takmak olacaktır.

Online randevu almak için daha fazla bekleme